Fundacja Edukacyjna Perspektywy Ambasada USA

20 niezwykłych kobiet zdecydowało się zostać mentorkami w naszym programie „Lean in STEM”. Poznajcie je, wybierzcie JEDNĄ z nich i wyślijcie swoją aplikację. Mentorki osobiście wybiorą spośród Was dziewczyny, których mentorowania się podejmą. Będzie to polegało na możliwości osobistego spotkania się i konsultowania swojej przyszłej kariery, wymianie doświadczeń i wspólnego poszukiwania dróg w zakresie rozwoju Waszego potencjału.

Zapraszamy też do "Mentoringu Globalnego", w którym można wejść w relację z kobietami z najlepszych instytucji naukowych i technologicznych na świecie.

Dodatkowo proponujemy Wam "Sip of Inspiration" - nagrody relacyjne do wygrania również konkursowo - obiad z prezeską , VIP-tour po najlepszych firmach, czy godzina życiowych konsultacji z globalną gwiazdą high-tech.

Program przeznaczony jest dla studentek i absolwentek wydziałów technicznych i ścisłych oraz dla doktorantek z politechnik i uczelni medycznych.

Wykorzystajcie tę niezwykłą szansę:)

Panie zainteresowane przedsiębiorczością własną w obszarze STEM zapraszamy również do aplikowania do programu "Girls go start-up! Academy!"

MENTORKI 2016

Dominika Natalia Bettman

Wiceprezeska ds. finansowych Siemens

Aktywnie działa przedsięwzięciach mających na celu zwiększenie udziału młodych w życiu publicznym oraz promowaniu aktywnej postawy obywatelskiej.

więcej...

Aleksandra Sroka

The Boston Consulting Group

Realizowała projekty m.in. w Stanach Zjednoczonych, na Bliskim Wschodzie i w Europie Wschodniej. Ekspert w procesach diligence, integracji firm, poprawy efektywności oraz projektach technologicznych.

więcej...

Grażyna Piotrowska-Oliwa

Prezeska Virgin Mobile Polska

W Virgin Mobile Polska od czerwca 2015 roku. Ukończyła studia MBA we francuskim INSEAD, Krajową Szkołę Administracji Publicznej w Warszawie oraz Akademię Muzyczną w Katowicach.

więcej...

Agnieszka Hryniewicz-Bieniek

Country Director, Google Polska

Jako członkini stowarzyszenia "Technologia w spódnicy" Agnieszka promuje różnorodność w środowisku technologicznym wspierając uzdolnione, ambitne i wartościowe kobiety w osiąganiu sukcesów na polu zawodowym i prywatnym.

więcej...

Agnieszka Jabłońska

Dyrektorka Kanału ds. Sprzedaży Cisco Polska

Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w firmie Internet Technologies Poland, gdzie odpowiadała za kontakty z klientami oraz wsparcie sprzedaży.

więcej...

Kamila Skorupińska

CEMEX Polska

Menadżerka z dwudziestoletnim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach głównie w obszarze komunikacji, mediacji, rozwoju organizacji, re-inżynierii procesów oraz zarządzania zmianą.

więcej...

Agnieszka Adamus

Menadżerka Działu Produkcyjnego, Fabryka Gillette, P&G

Jest odpowiedzialna za największy dział produkcyjny w fabryce Gillette w Łodzi. Ma pod sobą prawie 400-osobowy zespół – menedżerów operacyjnych, kierowników linii, liderów zespołu, inżynierów, techników.

więcej...

Katarzyna Chałasińska-Macukow

Fizyk, b. rektor Uniwersytetu Warszawskiego

Od ponad 40 lat działa czynnie w obszarze nauk ścisłych. Dziedzina, którą uprawia to optyka informacyjna i fotonika łącząca w sobie elementy badań podstawowych i stosowanych.

więcej...

Aleksandra Kaczmarek

Inżynierka w Cisco Global Support Center

Inżynierka w krakowskim centrum usług Cisco Global Support Center. Jest absolwentką wydziału Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Koszalińskiej i to właśnie w Koszalinie rozpoczęła swoją przygodę z sieciami.

więcej...

Barbara Nowacka

Informatyczka, działaczka, kanclerz PJATK

Z wykształcenia jest informatyczką, ukończyła też studia na Wydziale Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA. Od 6 lat jest Kanclerką Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

więcej...

Katarzyna K. Ochocińska

Specjalistka ds. sprzedaży, Siemens

Pracuje w branży Oil & Gas, z którą związana jest od 8 lat. Obecnie jest odpowiedzialna za przygotowanie i prezentacje oferty handlowej w zakresie dużych i średnich stacji kompresorowych gazu ziemnego oraz utrzymanie długofalowych relacji z klientem.

więcej...

Bożena Tyliszczak

naukowczyni z Politechniki Krakowskiej

Jest mistrzynią w pozyskiwaniu grantów na badania. Za swoje osiągnięcia naukowe otrzymała ponad 60 nagród i wyróżnień. W 2014 zdobyła wyróżnienie w Plebiscycie Krakowianin Roku 2014 w Kategorii Nauka.

więcej...

Katarzyna Walczyk-Matuszyk

Prezeska Stowarzyszenia Top 500 Innovators

Stoi na czele największej w Polsce organizacji pozarządowej - think-tanku skupiającego naukowców, specjalistów z zakresu transferu technologii oraz innowacyjności. Stowarzyszenie działa na rzecz skutecznej współpracy nauki z biznesem.

więcej...

Dr Joanna Bagniewska

Zoolożka. Absolwentka Oxfordu

Na co dzień wykłada na Wydziale Nauk Biologicznych University of Reading. Ukończyła doktorat i studia magisterskie na Uniwersytecie Oksfordzkim. Doświadczenie w pracy naukowej posiada w aż pięciu krajach, odwiedziła ponad 40; od ponad ośmiu lat mieszka w Wielkiej Brytanii.

więcej...

Karolina Krakowiak

Menadżerka Działu Produkcyjnego, Fabryka Targówek Warszawa, P&G

Jest odpowiedzialna za dział produkcyjny w fabryce Targówek (jednej z największych fabryk produkcujących pieluszki Pampers na świecie) w Warszawie. Ma pod sobą prawie 70-osobowy zespół – menedżerów operacyjnych, kierowników linii, liderów zespołu, inżynierów, techników.

więcej...

Katarzyna
Zaparty-Makówka

Energy Efficiency Key Account Manager, Schneider Electric Polska Sp. z o.o.

W Schneider Electric Polska od stycznia 2015 roku, współpracuje w pełnym zakresie usług z klientami przemysłowymi przy realizacji kompleksowych projektów modernizacyjnych i efektywności energetycznej.

więcej...

Katarzyna Górnicka

Menadżerka IT, Global Business Services, P&G

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej (Międzynarodowe Stosunki Polityczne) i Uniwersytetu Warszawskiego (Języki Specjalistyczne, jęz. rosyjski i angielski).

więcej...

Agnieszka Krawczyk

Dyrektor Personalny w firmie Robert Bosch Sp. z o.o.

Od ponad 13 lat związana z obszarem HR w międzynarodowych organizacjach, m.in. w obszarze rekrutacji i rozwoju, doradztwa personalnego, talent management, zarządzania zmianą, HR Business Partneringu oraz zarządzania projektami.

więcej...

MENTORING GLOBAL

Padi Boyd

Associate Lab Chief , Astroparticle Physics Laboratory

She spent two years on a detail at NASA Headquarters in Washington as the program scientist for the Kepler mission, the US point of contact for the MOST US Guest Observer program and as a discipline scientist for X-ray and gamma-ray astronomy. She was also the Program Officer for the Origins of Solar Systems Exoplanets program.

więcej...

Alex Toumar

PhD at Massachusets Institute of Technology

Alexandra currently is the Executive Co-Chair of Graduate Women at MIT, a trained Institute REFS volunteer (peer-to-peer counselling and informal mediation) and a member of the Volunteer Consulting Group. She is also a member of the MIT Title IX Student Working Group, on the Violence Prevention and Response Graduate Student Advisory Board and the Womens' Advisory Board at MIT.

więcej...

Jean Fan

Harvard Medical School (US)

Jane pursues her PhD in Bioinformatics and Integrative Genomics at Harvard and also is a student in the Kharchenko lab at the Center for Biomedical Informatics. Her research interest center around developing computational approaches for interpreting heterogeneity in single cell populations.

więcej...

SIP of INSPIRATION opportunities