Program Mentoringowy Lean in STEM

Kobiecy Mentoring rozwojowy to niezwykła szansa dla tych Dziewczyn, które planują karierę w globalnej korporacji, instytucji badawczej, na uczelni, chcą stworzyć własny start-up lub w inny sposób podbić świat technologii i nauki.

50 niezwykłych kobiet - prawdziwych Mistrzyń w obszarze technologii, innowacji, nauki - zdecydowało się zostać Mentorkami w programie "Lean in STEM". Przejrzyjcie obszary rozwojowe, które Wam proponujemy, a w których nasze Mentorki mają wybitne osiągnięcia, przeczytajcie ich opisy. Część z Mentorek proponuje Wam włączenie się w konkretne przedsięwzięcia i projekty, z innymi wypracujecie własny schemat współpracy.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy Ambasada USA

Poznajcie Mentorki, wybierzcie JEDNĄ z nich i wyślijcie swoją aplikację. Mentorki osobiście wybiorą spośród Was dziewczyny, których mentorowania się podejmą. Będzie to polegało na możliwości osobistych spotkań i konsultowania swojej przyszłej kariery, wymianie doświadczeń i wspólnego poszukiwania dróg w zakresie rozwoju Waszego potencjału.

Program przeznaczony jest dla studentek i absolwentek wydziałów technicznych i ścisłych oraz dla doktorantek z politechnik, uczelni biznesowych i medycznych.

Wykorzystajcie tę niezwykłą szansę:)

W tym roku supermoce Mentorek podzieliliśmy na takie obszary rozwoju jak:

  1. Przywództwo i kariera zarządcza
  2. Tajemnice kariery w globalnej korporacji i procesie produkcyjnym
  3. Chcę mieć start-up
  4. Kariera naukowa i akademicka,
  5. Nauka w kontekście popularyzacji
  6. Umiejętności miękkie w technologiach i nauce.

Zapraszamy do aplikowania!

MENTORKI 2018

Mistrzynie strategii i zarządzania - Kobiety Mocy w High Tech

Dominika Bettman

Prezeska Siemens Polska

Od 20 lat zarządza finansami w Siemensie. Nadzoruje wielkie projekty infrastrukturalne w energetyce i kolejnictwie. Ekonomistka, finansistka. Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Advanced Management Program IESE w Barcelonie.

więcej...

Krystyna Boczkowska

Prezeska Bosch Sp.z o.o.

Krystyna Boczkowska od ponad 25 lat współtworzy sukces Bosch w Polsce. Współpracę z firmą rozpoczęła w styczniu 1992 roku na stanowisku Kierownika tworzącego się lokalnego biuro Bosch, aby w 2006 r. zostać Prezesem Zarządu firmy. Należy do grona najbardziej wpływowych i przedsiębiorczych kobiet w Polsce

więcej...

Ewa Drozd

Wiceprezeska SAP

Po blisko 10 latach doświadczeń w różnych rolach w sprzedaży, logistyce, marketingu zdecydowała się związać swoją karierę z branżą IT. W 2001 roku dołączyła do SAP Polska, obecnie w SAP odpowiedzialna za sprzedaż oprogramowania, rozwiązań w chmurze, szkoleń oraz konsultingu w obszarze rozwiązań związanych z edukacją i nauczaniem.

więcej...

Grażyna Piotrowska-Oliwa

Prezeska Virgin Mobile Polska

W Virgin Mobile Polska od czerwca 2015 roku. Ukończyła studia MBA we francuskim INSEAD, Krajową Szkołę Administracji Publicznej w Warszawie oraz Akademię Muzyczną w Katowicach. Menedżer z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym, przez większość tego okresu związana z sektorem telekomunikacyjnym.

więcej...

Wybitne ekspertki w świecie produkcji i globalnych korporacji

Agnieszka Adamus

Menadżerka Działu Produkcyjnego, Fabryka Gillette, P&G

Jest odpowiedzialna za największy dział produkcyjny w fabryce Gillette w Łodzi. Ma pod sobą prawie 400-osobowy zespół – menedżerów operacyjnych, kierowników linii, liderów zespołu, inżynierów, techników.

więcej...

Sylwia Bilska

Commercial Director PayU Central Europe

Ma ponad 15-letnie doświadczenie na stanowiskach C-Level w marketingu, sprzedaży i strategii w obszarze dóbr konsumenckich, branży eCommerce oraz usług B2B i B2C, zarówno na rynkach rozwiniętych, jak i rozwijających się.

więcej...

Sylwia De Weydenthal

Client Partner CEE Facebook

Pracująca mama dwóch córek. Ma ponad 20 letnie doswiadczenie w marketingu. Od trzech lat Client Partner na Region CEE w Facebooku. Uważa, że technologia zmienia świat na lepszy. Prekursorka i założycielka pierwszego kręgu Lean In w Polsce - zainspirowanego książka Sheryl Sandberg "Lean in".

więcej...

Anna Grosiak

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Siemens

W trakcie swojej kariery zawodowej była zaangażowana w szereg projektów dotyczących fuzji i przejęć, change management\'u oraz restrukturyzacji w kraju i zagranicą (Zjednoczone Emiraty Arabskie, Finlandia, Rosja, Czechy).

więcej...

Julita Król

Project Leader, Senior Scientist, Korporacyjne Centrum Badawcze ABB

Wychodzi poza schematy, nie lubi stereotypów i nudy. Z wykształcenia jest inżynierem mechanikiem, z pasji zawodniczką podnoszenia ciężarów. W pracy zawodowej specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu komponentów przy wsparciu zaawansowanych narzędzi CAD i CAE.

więcej...

Marta Łęczycka

Senior Operations Manager, Amazon

Od 2014 roku związana z Amazon. Konsekwentnie poszerza skalę obszaru, którym zarządza.Obecnie odpowiedzialna za wyznaczanie kierunków dla zespołu operacyjnego w jedynym z Centrów Logistyki E-commerce Amazon jako Starszy Kierownik Operacyjny.

więcej...

Ewa Maciaś

Manager inżynierii oprogramowania, Google

Pierwsze 7 lat spędziła budując Frontend dla Borga - systemu zarządzającego procesami działającymi na serwerach Google. Wraz z kilkudziesięcioosobowym zespołem deweloperów buduje Frontend do Google Cloud Platform.

więcej...

Katarzyna K. Ochocińska

Specjalistka ds. sprzedaży, Siemens

Pracuje w branży Oil & Gas, z którą związana jest od 8 lat. Obecnie jest odpowiedzialna za przygotowanie i prezentacje oferty handlowej w zakresie dużych i średnich stacji kompresorowych gazu ziemnego oraz utrzymanie długofalowych relacji z klientem.

więcej...

Kamila Gudzowska-Krzyżak

Supply Chain Manager, Electrolux

Absolwentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, studiów podyplomowych z zakresu Rachunkowości Zarządczej i Controllingu oraz MBA na ICAN Institute. Jej ponad 14-letnie doświadczenie zawodowe zdobywane w międzynarodowych korporacjach, to połączenie rozległej wiedzy i praktyki...

więcej...

Agnieszka Rynkowska

Dyrektor Marketing & Operations Microsoft

Odpowiada za realizację strategicznych celów biznesowych oraz działania marketingowe firmy w Polsce. Wcześniej rozwijała strategię biznesową firmy. Specjalizuje się w marketingu nowych technologii wykorzystując wiedzę i 15-letnie doświadczenie w polskiej branży IT i Telco.

więcej...

Katarzyna
Zaparty-Makówka

Energy Efficiency Key Account Manager, Schneider Electric Polska Sp. z o.o.

W Schneider Electric Polska od stycznia 2015 roku, współpracuje w pełnym zakresie usług z klientami przemysłowymi przy realizacji kompleksowych projektów modernizacyjnych i efektywności energetycznej.

więcej...

Girls go startup!

dr Agnieszka Besiekierska

Prawniczka w zakresie nowych technologii i start-upów
Kancelaria Noerr

Agnieszka od kilkunastu lat doradza przedsiębiorcom, największym spółkom z sektora informatycznego i nowych technologii, pracując w renomowanych międzynarodowych kancelariach.

więcej...

Izabela Disterheft

Prezeska klastra ICT - Interizon

Prezes Zarządu największego polskiego kluczowego klastra ICT - Interizon. Współzałożycielka konsorcjum ekspertów, doradców i mentorów EFFENEX. Członek Rady Programowej Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji, przy której działa także jako koordynator Grupy ds. Nowe Technologie.

więcej...

Urszula Herman

Zalożycielka Pelvifly

Prezes zarządu i założycielka start-upu Pelvifly. Stworzyła rozwiązanie, które zrewolucjonizowało branżę telemedyczną i rozwiązuje problem tysięcy kobiet w Polsce, a docelowo milionów na świecie.

więcej...

Eliza Kruczkowska

Dyrektor ds. Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwojowym

Polski Fundusz Rozwoju dysponuje m.in. budżetem w wysokości 2,8 mld złotych - na inwestycje wysokiego ryzyka. Jednym z zadań Elizy jest koordynacja rządowego programu w tym obszarze - wsparcia start-upów – "Start In Poland".

więcej...

Jowita Michalska

Founder CEO Digital University; SingularityU CHapter Warsaw

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie jako menadżer ds. strategii biznesowej, marketingu i mediów, głównie w branży ICT. W swojej karierze była odpowiedzialna za budowanie marki, rozwój strategii HR, obsługi klienta, a także budowanie nowych modeli biznesowych.

więcej...

Izabela Paluch

Prezes Zarządu INTECH PK Spółka z o.o

Pasjonatka nowych technologii, pełna energii i entuzjazmu, całkowicie poświęca się temu, co robi. Jest zadeklarowaną humanistką kochającą książki i podróże. W życiu prowadzi ją ciekawość miejsc i ludzi.

więcej...

Patrycja Radek

Certyfikowany menadżer projektów

Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej (specjalność: Biotechnologia) oraz Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej (specjalność: Zarządzanie i Marketing).

więcej...

Agnieszka Skala

Adiunkt Politechnika Warszawska
Prezeska Innovation Nest SPIN

Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, współzałożycielka i prezes Szkoły Przedsiębiorczości Innovation Nest SPIN. Członek Rady Programowej Fundacji Startup Poland. Inicjatorka i koordynatorka badania polskich startupów.

więcej...

Kinga Stanisławska

Partner Zarządzający i Założyciel Experior Venture Fund

Kinga jest Partnerem Zarządzającym i Założycielem Experior Venture Fund czołowego polskiego funduszu venture capital, który jest jedynym funduszem VC w Europie założonym przez kobiety.

więcej...

Karolina Stawińska

Head of K50 Search Committee Kairos Society

Karolina posiada ponad 7 - letnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi w branży nowych technologii. Dotychczas przeprowadziła ponad 1200 udanych rekrutacji przedsiębiorców z 60 krajów.

więcej...

Katarzyna Walczyk-Matuszyk

Prezeska Stowarzyszenia Top 500 Innovators

Stoi na czele największej w Polsce organizacji pozarządowej - think-tanku skupiającego naukowców, specjalistów z zakresu transferu technologii oraz innowacyjności. Stowarzyszenie działa na rzecz skutecznej współpracy nauki z biznesem.

więcej...

Dziewczyny do nauki!

dr Alicja Adamczak

Prezeska Urzędu Patentowego RP

Inicjatorka m.in. cykli międzynarodowych konferencji Innowacyjność i kreatywność kobiet w Warszawie oraz sympozjów Własność przemysłowa w innowacyjnej gospodarce w Krakowie. Instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doktor nauk prawnych, praca doktorska nt. Pełnomocnik w postępowaniu patentowym.

więcej...

Agnieszka Gaczkowska

Singularity University

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Warszawie na kierunku lekarskim oraz studiów MBA dla Kadr Medycznych na Akademii Leona Koźmińskiego. Pracowała jako Teaching Fellow w dziale Medicine and Neuroscience w Singularity University będącym częścią NASA Ames Research Park w Mountain View.

więcej...

dr inż. Anna Gayer

Naukowczyni z Politechniki Warszawskiej, ekspertka ds. badania zanieczyszczeń powietrza

Naukowczyni, zaangażowana nauczycielka akademicka i aktywna działaczka społeczna. Na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej od 6 lat prowadzi badania nad wpływem zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka.

więcej...

Joanna Kinasiewicz

Doktor nauk technicznych, Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. M. Nałęcza PAN

Laureatka Programu TOP500 Innovators na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Odbyła staż w QB3 - California Institute for Quantitative Biosciences podczas, którego wykonywała analizy due diligence start–upów powstających w Dolinie Krzemowej.

więcej...

dr hab. Jolanta Królczyk

Doktor nauk technicznych, autorka 20 wdrożeń w przemyśle

Absolwentka programu TOP 500 Innovators (MNiSW), dzięki któremu odbyła profesjonalne szkolenie z przedsiębiorczości w Haas School of Business na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Autorka i współautorka niemal 100 publikacji naukowych oraz 20 wdrożeń w przemyśle.

więcej...

Małgorzata Kujawska

Naukowczyni z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Dr n. farm. Małgorzata Kujawska jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na kierunku farmacja oraz studiów podyplomowych Menadżer Projektów Badawczych realizowanych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

więcej...

Aleksandra Przegalińska

Badaczka sztucznej inteligencji w MIT w Bostonie

Prowadzi badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life.

więcej...

prof. Maria Siemionow

Wybitna chirurg, autorka pierwszego udanego przeszczepu twarzy w USA

Stopień naukowydoktora z mikrochirurgii uzyskała w 1985, habilitowała się w dziedzinie nauk medycznych w 1992. Od 1995 kieruje oddziałem chirurgii plastycznej i mikrochirurgii w Klinice Kolegium Medycyny w Cleveland w stanie Ohio; od 2005 jest profesorem na tamtejszym wydziale chirurgicznym.

więcej...

Informacja

Agnieszka Sobczak-Kupiec

Naukowczyni z Politechniki Krakowskiej, autorka 5 patentów i ponad 10 opracowań dla przemysłu

Prowadzi interdyscyplinarną działalność naukowo-badawczą na pograniczu inżynierii materiałowej, technologii chemicznej oraz nanotechnologii. Jej zainteresowania naukowe są związane z biomateriałami na bazie fosforanów wapnia do rekonstrukcji tkanki kostnej i zastosowań stomatologicznych.

więcej...

Joanna Sułkowska

Polska fizyk i chemik, doktor habilitowana nauk chemicznych

Polska fizyk i chemik, doktor habilitowana naukchemicznych. Specjalizuje się w biofizyce białek, jej interdyscyplinarne badania łączą fizykę, biochemię, bioinformatykę oraz matematykę. Doceniona za prace nad "zaplątanymi" białkami. Na co dzień kieruje Interdyscyplinarnym Laboratorium Modelowania Układów Biologicznych działającym na Uniwersytecie Warszawskim.

więcej...

Bożena Tyliszczak

naukowczyni z Politechniki Krakowskiej

Jest mistrzynią w pozyskiwaniu grantów na badania. Za swoje osiągnięcia naukowe otrzymała ponad 60 nagród i wyróżnień. W 2014 zdobyła wyróżnienie w Plebiscycie Krakowianin Roku 2014 w Kategorii Nauka, a 2015 roku została laureatką Stypendium dla wybitnych młodych naukowców Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

więcej...

Prof. dr hab. n. med. Lucyna A. Woźniak

Prorektorka ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Z wykształcenia chemiczka bioorganiczna. Główne zainteresowania naukowe: właściwości analogów kwasów nukleinowych, jako potencjalnych leków przeciwwirusowych i przeciwnowotworowych, oraz molekularne problemy chorób metabolicznych w tym cukrzycy ciążowej i cukrzycy typu II.

więcej...

Gwiazdy popularyzacji

Monika Aksamit-Koperska

Badaczka, Popularyzatorka,
Stand-uperka naukowa

Monika dała się zauważyć nie tylko w Polsce, gdzie zwyciężyła w pierwszym w naszym kraju konkursie FameLab w 2012 roku, ale również za granicą, zdobywając 2 miejsce i nagrodę publiczności na poziomie ogólnoświatowym FameLab International.

więcej...

Dr Joanna Bagniewska

Zoolożka. Absolwentka Oxfordu, Stand-uperka naukowa

Na co dzień wykłada na Wydziale Nauk Biologicznych University of Reading. Ukończyła doktorat i studia magisterskie na Uniwersytecie Oksfordzkim. Doświadczenie w pracy naukowej posiada w aż pięciu krajach, odwiedziła ponad 40; od ponad ośmiu lat mieszka w Wielkiej Brytanii.

więcej...

Aleksandra Stanisławska

Współtwórczyni największego w Polsce bloga popularnonaukowego Crazy Nauka

Dowiodła, że blogowe pisanie o nauce może być nie tylko pasją, ale też stać się sukcesem komercyjnym. Największego polskiego bloga popularnonaukowego Crazy Nauka od czterech lat prowadzi wraz z mężem.

więcej...

Miękko i mądrze w technologiach

Ela Bonda

Menedżerka Departamentu Wsparcia Biznesu
Szefowa RBS Women Network Poland
Royal Bank of Scotland plc S.A.

Od 15 lat na rynku globalnych finansów, od 10 lat w Royal Bank of Scotland. Od 2013 zarządza Departementem Wsparcia Biznesu dla całości polskiej części organizacji.

więcej...

Renata Kaczoruk

Co-founder of Girls in Tech Poland Model

Renata Kaczoruk karierę zaczęła jako nastoletnia modelka, w ciagłej podróży miedzy światowymi stolicami mody. Studiowała Międzywydziałowe Indywidualne Studia Matematyczno-Przyrodnicze na Uniwersytecie Warszawskim.

więcej...

Olga Kozierowska

Dziennikarka, działaczka społeczna, mówczyni motywacyjna, trenerka

Jest pomysłodawczynią ogólnopolskiego konkursu "Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku", który od ponad 8 lat nagłaśnia i nagradza przedsiębiorcze kobiety w Polsce.

więcej...

Agata Kukwa

Communications Director w Saule Technologies

Przedsiębiorca, interim manager, specjalistka od komunikacji w branży nowych technologii. Od 2011 pomogła ponad 30 markom we wczesnej fazie rozwoju w wejściu na rynek lub poprawieniu wizerunku online.

więcej...

Barbara Nowacka

Informatyczka, działaczka, kanclerz PJATK

Z wykształcenia jest informatyczką, ukończyła też studia na Wydziale Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA. Od 6 lat jest Kanclerką Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

więcej...

Magdalena A. Olczak

Associate w Data Ventures

Na co dzień prowadzi procesy inwestycyjne w funduszu Data Ventures, jako associate. Napisała również rozprawę doktorską na temat roli funduszy venture capital w polskim ekosystemie startupowym.

więcej...

Monika Sońta

Menedżerka Rozwoju, Organizacji, Motywatorka

Od dziesięciu lat zajmuje się rozwojem organizacji, szczególnie w obszarach: komunikacja wewnętrzna, zaangażowanie pracowników i wewnętrzne budowanie marki pracodawcy.

więcej...

Agnieszka Światły

Prezeska Zarządu i Dyrektor Zarządzająca ASEC S.A. (OTI Europa ASEC)

Ma ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu działami sprzedaży i strategii w obszarze najnowszych technologii, zarówno na rynkach rozwiniętych, jak i rozwijających się.

więcej...