Program Mentoringowy Lean in STEM
Kobiecy Mentoring rozwojowy to niezwykła szansa dla tych Dziewczyn, które planują karierę w globalnej korporacji, instytucji badawczej, na uczelni, chcą stworzyć własny start-up lub w inny sposób podbić świat technologii i nauki.
50 niezwykłych kobiet - prawdziwych Mistrzyń w obszarze technologii, innowacji, nauki - zdecydowało się zostać Mentorkami w programie "Lean in STEM". Przejrzyjcie obszary rozwojowe, które Wam proponujemy, a w których nasze Mentorki mają wybitne osiągnięcia, przeczytajcie ich opisy. Część z Mentorek proponuje Wam włączenie się w konkretne przedsięwzięcia i projekty, z innymi wypracujecie własny schemat współpracy.
Poznajcie Mentorki, wybierzcie JEDNĄ z nich i wyślijcie swoją aplikację. Mentorki osobiście wybiorą spośród Was dziewczyny, których mentorowania się podejmą. Będzie to polegało na możliwości osobistych spotkań i konsultowania swojej przyszłej kariery, wymianie doświadczeń i wspólnego poszukiwania dróg w zakresie rozwoju Waszego potencjału.
Program przeznaczony jest dla studentek i absolwentek wydziałów technicznych i ścisłych oraz dla doktorantek z politechnik, uczelni biznesowych i medycznych.
Wykorzystajcie tę niezwykłą szansę:)
W tym roku supermoce Mentorek podzieliliśmy na takie obszary rozwoju jak:
- Przywództwo i kariera zarządcza
- Tajemnice kariery w globalnej korporacji i procesie produkcyjnym
- Chcę mieć start-up
- Kariera naukowa i akademicka,
- Nauka w kontekście popularyzacji
- Umiejętności miękkie w technologiach i nauce.
Zapraszamy do aplikowania!
MENTORKI 2018
Mistrzynie strategii i zarządzania - Kobiety Mocy w High Tech
Dominika Bettman
Prezeska Siemens Polska
Od 20 lat zarządza finansami w Siemensie. Nadzoruje wielkie projekty infrastrukturalne w energetyce i kolejnictwie. Ekonomistka, finansistka. Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Advanced Management Program IESE w Barcelonie.
Krystyna Boczkowska
Prezeska Bosch Sp.z o.o.
Krystyna Boczkowska od ponad 25 lat współtworzy sukces Bosch w Polsce. Współpracę z firmą rozpoczęła w styczniu 1992 roku na stanowisku Kierownika tworzącego się lokalnego biuro Bosch, aby w 2006 r. zostać Prezesem Zarządu firmy. Należy do grona najbardziej wpływowych i przedsiębiorczych kobiet w Polsce
Ewa Drozd
Wiceprezeska SAP
Po blisko 10 latach doświadczeń w różnych rolach w sprzedaży, logistyce, marketingu zdecydowała się związać swoją karierę z branżą IT. W 2001 roku dołączyła do SAP Polska, obecnie w SAP odpowiedzialna za sprzedaż oprogramowania, rozwiązań w chmurze, szkoleń oraz konsultingu w obszarze rozwiązań związanych z edukacją i nauczaniem.
Grażyna Piotrowska-Oliwa
Prezeska Virgin Mobile Polska
W Virgin Mobile Polska od czerwca 2015 roku. Ukończyła studia MBA we francuskim INSEAD, Krajową Szkołę Administracji Publicznej w Warszawie oraz Akademię Muzyczną w Katowicach. Menedżer z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym, przez większość tego okresu związana z sektorem telekomunikacyjnym.
Wybitne ekspertki w świecie produkcji i globalnych korporacji
Agnieszka Adamus
Menadżerka Działu Produkcyjnego, Fabryka Gillette, P&G
Jest odpowiedzialna za największy dział produkcyjny w fabryce Gillette w Łodzi. Ma pod sobą prawie 400-osobowy zespół – menedżerów operacyjnych, kierowników linii, liderów zespołu, inżynierów, techników.
Sylwia Bilska
Commercial Director PayU Central Europe
Ma ponad 15-letnie doświadczenie na stanowiskach C-Level w marketingu, sprzedaży i strategii w obszarze dóbr konsumenckich, branży eCommerce oraz usług B2B i B2C, zarówno na rynkach rozwiniętych, jak i rozwijających się.
Sylwia De Weydenthal
Client Partner CEE Facebook
Pracująca mama dwóch córek. Ma ponad 20 letnie doswiadczenie w marketingu. Od trzech lat Client Partner na Region CEE w Facebooku. Uważa, że technologia zmienia świat na lepszy. Prekursorka i założycielka pierwszego kręgu Lean In w Polsce - zainspirowanego książka Sheryl Sandberg "Lean in".
Anna Grosiak
Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Siemens
W trakcie swojej kariery zawodowej była zaangażowana w szereg projektów dotyczących fuzji i przejęć, change management\'u oraz restrukturyzacji w kraju i zagranicą (Zjednoczone Emiraty Arabskie, Finlandia, Rosja, Czechy).
Julita Król
Project Leader, Senior Scientist, Korporacyjne Centrum Badawcze ABB
Wychodzi poza schematy, nie lubi stereotypów i nudy. Z wykształcenia jest inżynierem mechanikiem, z pasji zawodniczką podnoszenia ciężarów. W pracy zawodowej specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu komponentów przy wsparciu zaawansowanych narzędzi CAD i CAE.
Marta Łęczycka
Senior Operations Manager, Amazon
Od 2014 roku związana z Amazon. Konsekwentnie poszerza skalę obszaru, którym zarządza.Obecnie odpowiedzialna za wyznaczanie kierunków dla zespołu operacyjnego w jedynym z Centrów Logistyki E-commerce Amazon jako Starszy Kierownik Operacyjny.
Ewa Maciaś
Manager inżynierii oprogramowania, Google
Pierwsze 7 lat spędziła budując Frontend dla Borga - systemu zarządzającego procesami działającymi na serwerach Google. Wraz z kilkudziesięcioosobowym zespołem deweloperów buduje Frontend do Google Cloud Platform.
Katarzyna K. Ochocińska
Specjalistka ds. sprzedaży, Siemens
Pracuje w branży Oil & Gas, z którą związana jest od 8 lat. Obecnie jest odpowiedzialna za przygotowanie i prezentacje oferty handlowej w zakresie dużych i średnich stacji kompresorowych gazu ziemnego oraz utrzymanie długofalowych relacji z klientem.
Kamila Gudzowska-Krzyżak
Supply Chain Manager, Electrolux
Absolwentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, studiów podyplomowych z zakresu Rachunkowości Zarządczej i Controllingu oraz MBA na ICAN Institute. Jej ponad 14-letnie doświadczenie zawodowe zdobywane w międzynarodowych korporacjach, to połączenie rozległej wiedzy i praktyki...
Agnieszka Rynkowska
Dyrektor Marketing & Operations Microsoft
Odpowiada za realizację strategicznych celów biznesowych oraz działania marketingowe firmy w Polsce. Wcześniej rozwijała strategię biznesową firmy. Specjalizuje się w marketingu nowych technologii wykorzystując wiedzę i 15-letnie doświadczenie w polskiej branży IT i Telco.
Katarzyna
Zaparty-Makówka
Energy Efficiency Key Account Manager, Schneider Electric Polska Sp. z o.o.
W Schneider Electric Polska od stycznia 2015 roku, współpracuje w pełnym zakresie usług z klientami przemysłowymi przy realizacji kompleksowych projektów modernizacyjnych i efektywności energetycznej.
Girls go startup!
dr Agnieszka Besiekierska
Prawniczka w zakresie nowych technologii i start-upów
Kancelaria Noerr
Agnieszka od kilkunastu lat doradza przedsiębiorcom, największym spółkom z sektora informatycznego i nowych technologii, pracując w renomowanych międzynarodowych kancelariach.
Izabela Disterheft
Prezeska klastra ICT - Interizon
Prezes Zarządu największego polskiego kluczowego klastra ICT - Interizon. Współzałożycielka konsorcjum ekspertów, doradców i mentorów EFFENEX. Członek Rady Programowej Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji, przy której działa także jako koordynator Grupy ds. Nowe Technologie.
Urszula Herman
Zalożycielka Pelvifly
Prezes zarządu i założycielka start-upu Pelvifly. Stworzyła rozwiązanie, które zrewolucjonizowało branżę telemedyczną i rozwiązuje problem tysięcy kobiet w Polsce, a docelowo milionów na świecie.
Eliza Kruczkowska
Dyrektor ds. Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwojowym
Polski Fundusz Rozwoju dysponuje m.in. budżetem w wysokości 2,8 mld złotych - na inwestycje wysokiego ryzyka. Jednym z zadań Elizy jest koordynacja rządowego programu w tym obszarze - wsparcia start-upów – "Start In Poland".
Jowita Michalska
Founder CEO Digital University; SingularityU CHapter Warsaw
Posiada ponad 20-letnie doświadczenie jako menadżer ds. strategii biznesowej, marketingu i mediów, głównie w branży ICT. W swojej karierze była odpowiedzialna za budowanie marki, rozwój strategii HR, obsługi klienta, a także budowanie nowych modeli biznesowych.
Izabela Paluch
Prezes Zarządu INTECH PK Spółka z o.o
Pasjonatka nowych technologii, pełna energii i entuzjazmu, całkowicie poświęca się temu, co robi. Jest zadeklarowaną humanistką kochającą książki i podróże. W życiu prowadzi ją ciekawość miejsc i ludzi.
Patrycja Radek
Certyfikowany menadżer projektów
Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej (specjalność: Biotechnologia) oraz Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej (specjalność: Zarządzanie i Marketing).
Agnieszka Skala
Adiunkt Politechnika Warszawska
Prezeska Innovation Nest SPIN
Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, współzałożycielka i prezes Szkoły Przedsiębiorczości Innovation Nest SPIN. Członek Rady Programowej Fundacji Startup Poland. Inicjatorka i koordynatorka badania polskich startupów.
Kinga Stanisławska
Partner Zarządzający i Założyciel Experior Venture Fund
Kinga jest Partnerem Zarządzającym i Założycielem Experior Venture Fund czołowego polskiego funduszu venture capital, który jest jedynym funduszem VC w Europie założonym przez kobiety.
Karolina Stawińska
Head of K50 Search Committee Kairos Society
Karolina posiada ponad 7 - letnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi w branży nowych technologii. Dotychczas przeprowadziła ponad 1200 udanych rekrutacji przedsiębiorców z 60 krajów.
Katarzyna Walczyk-Matuszyk
Prezeska Stowarzyszenia Top 500 Innovators
Stoi na czele największej w Polsce organizacji pozarządowej - think-tanku skupiającego naukowców, specjalistów z zakresu transferu technologii oraz innowacyjności. Stowarzyszenie działa na rzecz skutecznej współpracy nauki z biznesem.
Dziewczyny do nauki!
dr Alicja Adamczak
Prezeska Urzędu Patentowego RP
Inicjatorka m.in. cykli międzynarodowych konferencji Innowacyjność i kreatywność kobiet w Warszawie oraz sympozjów Własność przemysłowa w innowacyjnej gospodarce w Krakowie. Instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doktor nauk prawnych, praca doktorska nt. Pełnomocnik w postępowaniu patentowym.
Agnieszka Gaczkowska
Singularity University
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Warszawie na kierunku lekarskim oraz studiów MBA dla Kadr Medycznych na Akademii Leona Koźmińskiego. Pracowała jako Teaching Fellow w dziale Medicine and Neuroscience w Singularity University będącym częścią NASA Ames Research Park w Mountain View.
dr inż. Anna Gayer
Naukowczyni z Politechniki Warszawskiej, ekspertka ds. badania zanieczyszczeń powietrza
Naukowczyni, zaangażowana nauczycielka akademicka i aktywna działaczka społeczna. Na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej od 6 lat prowadzi badania nad wpływem zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka.
Joanna Kinasiewicz
Doktor nauk technicznych, Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. M. Nałęcza PAN
Laureatka Programu TOP500 Innovators na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Odbyła staż w QB3 - California Institute for Quantitative Biosciences podczas, którego wykonywała analizy due diligence start–upów powstających w Dolinie Krzemowej.
dr hab. Jolanta Królczyk
Doktor nauk technicznych, autorka 20 wdrożeń w przemyśle
Absolwentka programu TOP 500 Innovators (MNiSW), dzięki któremu odbyła profesjonalne szkolenie z przedsiębiorczości w Haas School of Business na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Autorka i współautorka niemal 100 publikacji naukowych oraz 20 wdrożeń w przemyśle.
Małgorzata Kujawska
Naukowczyni z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
Dr n. farm. Małgorzata Kujawska jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na kierunku farmacja oraz studiów podyplomowych Menadżer Projektów Badawczych realizowanych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Aleksandra Przegalińska
Badaczka sztucznej inteligencji w MIT w Bostonie
Prowadzi badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life.
prof. Maria Siemionow
Wybitna chirurg, autorka pierwszego udanego przeszczepu twarzy w USA
Stopień naukowydoktora z mikrochirurgii uzyskała w 1985, habilitowała się w dziedzinie nauk medycznych w 1992. Od 1995 kieruje oddziałem chirurgii plastycznej i mikrochirurgii w Klinice Kolegium Medycyny w Cleveland w stanie Ohio; od 2005 jest profesorem na tamtejszym wydziale chirurgicznym.
Agnieszka Sobczak-Kupiec
Naukowczyni z Politechniki Krakowskiej, autorka 5 patentów i ponad 10 opracowań dla przemysłu
Prowadzi interdyscyplinarną działalność naukowo-badawczą na pograniczu inżynierii materiałowej, technologii chemicznej oraz nanotechnologii. Jej zainteresowania naukowe są związane z biomateriałami na bazie fosforanów wapnia do rekonstrukcji tkanki kostnej i zastosowań stomatologicznych.
Joanna Sułkowska
Polska fizyk i chemik, doktor habilitowana nauk chemicznych
Polska fizyk i chemik, doktor habilitowana naukchemicznych. Specjalizuje się w biofizyce białek, jej interdyscyplinarne badania łączą fizykę, biochemię, bioinformatykę oraz matematykę. Doceniona za prace nad "zaplątanymi" białkami. Na co dzień kieruje Interdyscyplinarnym Laboratorium Modelowania Układów Biologicznych działającym na Uniwersytecie Warszawskim.
Bożena Tyliszczak
naukowczyni z Politechniki Krakowskiej
Jest mistrzynią w pozyskiwaniu grantów na badania. Za swoje osiągnięcia naukowe otrzymała ponad 60 nagród i wyróżnień. W 2014 zdobyła wyróżnienie w Plebiscycie Krakowianin Roku 2014 w Kategorii Nauka, a 2015 roku została laureatką Stypendium dla wybitnych młodych naukowców Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Prof. dr hab. n. med. Lucyna A. Woźniak
Prorektorka ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Z wykształcenia chemiczka bioorganiczna. Główne zainteresowania naukowe: właściwości analogów kwasów nukleinowych, jako potencjalnych leków przeciwwirusowych i przeciwnowotworowych, oraz molekularne problemy chorób metabolicznych w tym cukrzycy ciążowej i cukrzycy typu II.
Gwiazdy popularyzacji
Monika Aksamit-Koperska
Badaczka, Popularyzatorka,
Stand-uperka naukowa
Monika dała się zauważyć nie tylko w Polsce, gdzie zwyciężyła w pierwszym w naszym kraju konkursie FameLab w 2012 roku, ale również za granicą, zdobywając 2 miejsce i nagrodę publiczności na poziomie ogólnoświatowym FameLab International.
Dr Joanna Bagniewska
Zoolożka. Absolwentka Oxfordu, Stand-uperka naukowa
Na co dzień wykłada na Wydziale Nauk Biologicznych University of Reading. Ukończyła doktorat i studia magisterskie na Uniwersytecie Oksfordzkim. Doświadczenie w pracy naukowej posiada w aż pięciu krajach, odwiedziła ponad 40; od ponad ośmiu lat mieszka w Wielkiej Brytanii.
Aleksandra Stanisławska
Współtwórczyni największego w Polsce bloga popularnonaukowego Crazy Nauka
Dowiodła, że blogowe pisanie o nauce może być nie tylko pasją, ale też stać się sukcesem komercyjnym. Największego polskiego bloga popularnonaukowego Crazy Nauka od czterech lat prowadzi wraz z mężem.
Miękko i mądrze w technologiach
Renata Kaczoruk
Co-founder of Girls in Tech Poland Model
Renata Kaczoruk karierę zaczęła jako nastoletnia modelka, w ciagłej podróży miedzy światowymi stolicami mody. Studiowała Międzywydziałowe Indywidualne Studia Matematyczno-Przyrodnicze na Uniwersytecie Warszawskim.
Olga Kozierowska
Dziennikarka, działaczka społeczna, mówczyni motywacyjna, trenerka
Jest pomysłodawczynią ogólnopolskiego konkursu "Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku", który od ponad 8 lat nagłaśnia i nagradza przedsiębiorcze kobiety w Polsce.
Agata Kukwa
Communications Director w Saule Technologies
Przedsiębiorca, interim manager, specjalistka od komunikacji w branży nowych technologii. Od 2011 pomogła ponad 30 markom we wczesnej fazie rozwoju w wejściu na rynek lub poprawieniu wizerunku online.
Barbara Nowacka
Informatyczka, działaczka, kanclerz PJATK
Z wykształcenia jest informatyczką, ukończyła też studia na Wydziale Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA. Od 6 lat jest Kanclerką Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.
Magdalena A. Olczak
Associate w Data Ventures
Na co dzień prowadzi procesy inwestycyjne w funduszu Data Ventures, jako associate. Napisała również rozprawę doktorską na temat roli funduszy venture capital w polskim ekosystemie startupowym.
Monika Sońta
Menedżerka Rozwoju, Organizacji, Motywatorka
Od dziesięciu lat zajmuje się rozwojem organizacji, szczególnie w obszarach: komunikacja wewnętrzna, zaangażowanie pracowników i wewnętrzne budowanie marki pracodawcy.
Agnieszka Światły
Prezeska Zarządu i Dyrektor Zarządzająca ASEC S.A. (OTI Europa ASEC)
Ma ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu działami sprzedaży i strategii w obszarze najnowszych technologii, zarówno na rynkach rozwiniętych, jak i rozwijających się.