Kreatywność i technologia - podwieczorek technologiczny w firmie Siemens

23 lutego na Podwieczorku Technologicznym gościły nas niezwykłe kobiety z firmy Siemens. W spotkaniu wzięło udział ponad pięćdziesiąt dziewczyn zafascynowanych technologią, studentek politechnik i wydziałów ścisłych. Uczestniczki miały niepowtarzalną szansę zobaczyć, jak wygląda praca w jednej z największych firm technologicznych na świecie. O tym, jak rozwijać swoje umiejętności i karierę, i że warto przede wszystkim wierzyć w siebie, dziewczyny mogły usłyszeć między innymi od Prezeski ds. Finansowych Siemensa Dominiki Bettman i Anny Grosiak - Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu.

Spotkaniu towarzyszyły warsztaty, które pozwalały na lepsze poznanie firmy, jej pracowniczek i pracowników, ale również pokazywały, jak rozwijać swoją kreatywność. Warsztaty z Design Thinking w praktyce pokazały, jak efektywnie przeprowadzać burze mózgów, jak uwolnić swoją energię i twórcze myślenie, ale przede wszystkim empatię, bo najważniejsze są potrzeby użytkowników naszych innowacyjnych rozwiązań. Z kolei na warsztatach: Jak efektywnie zarządzać energią? (nie tylko własną) uczestniczki podwieczorku miały niezwykłą przyjemność pracować nad rozwiązaniami energetycznymi z ekspertami z firmy Siemens. Na uczestniczki tego warsztatu czekały nagrody.

Podczas spotkania Czy inżynier nosi szpilki? poznaliśmy kobiety pracujące w firmie na różnych stanowiskach, dziewczyny mogły dowiedzieć się o stażach i możliwościach współpracy z firmą Siemens, a także skorzystać z konkretnych propozycji przygotowanych przez dział HR. Na podwieczorku przedstawiliśmy projekty Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, które w tym roku będą wsparciem dla wszystkich dziewczyn zainteresowanych technologią i naukami ścisłymi m.in. Program Mentoringowy Lean in STEM, w którym mentorkami będą także fantastyczne kobiety z firmy Siemens – Dominika Bettman, Anna Grosiak i Katarzyna Ochocińska. Zapraszamy do aplikowania od 14 marca na www.leaninstem/program-mentroingowy.

Wszystkie uczestniczki Podwieczorku zostały zaproszone przez firmę Siemens do wzięcia udziału w konkursie na pracę na temat: Jak wyobrażasz sobie swoją karierę? Jak wyobrażasz sobie pracę w firmie przyszłości? Dla dwóch osób najciekawszych prac firma Siemens przygotowała 1-dniowy coaching kariery z najlepszymi specjalistami w tej dziedzinie i dodatkowo dla 8 osób lunch z mentorami i dyskusję, o tym co ważne dla osób, które rozpoczynają karierę zawodową i dla pracodawcy. Najlepsze prace zostaną opublikowane w miesięczniku Perspektywy. To było wyjątkowe i niezwykle energetyczne spotkanie - wspaniałą atmosferę zawdzięczmy gościnnym i twórczym gospodarzom oraz zaangażowanym i ciekawym wszystkiego uczestniczkom. Podwieczorki technologiczne to jest to! Zachęcamy do wzięcia udziału w następnych spotkaniach, śledźcie fanpage Lean in STEM na FB i zaglądajcie na stronę www.leaninstem.pl

  • Partnerzy:
  • amazon
  • bosch
  • cemex
  • electrolux
  • microsoft
  • pg
  • schneider electric
  • siemens